«Ніч доступного кіно» — це онлайн-формат, що виник під час карантину як можливість спільного перегляду кіно зі звукоописом. Літніми вечорами 2020 року всі охочі збиралися на Zoom-конференціях, аби наживо дивитися та обговорювати доступні фільми. А до посиденьок долучалася творча команда стрічки чи її герої!
Ніч доступного кіно
Ми вже подивилися...
Короткометражні фільми Тараса Дроня
29 серпня ми подивилися три короткометражні фільми сучасного львівського режисера, продюсера й сценариста Тараса Дроня. Ці роботи були презентовані на відомих українських та міжнародних фестивалях, де неодноразово отримували заслужені призи.
«Вас не було на місці»
Фінансова криза залишає сім'ю Тернер у боргах. Еббі, сиділка, мусить працювати понаднормово, а Рікі на останні гроші починає дрібний бізнес. Обоє хочуть кращого майбутнього для своїх дітей, але в таких умовах це навряд можливо. Міцність сімейних стосунків опиняється під загрозою, коли кожен із героїв мимоволі «перетягує ковдру» на свої бажання.
«Донбас»
Донецьк. Український регіон, окупований Росією. Хто вони, люди, які там живуть? «Москалі» та зрадники? Або жертви війни та політичних махінацій? В ігровій драмі «Донбас» режисера Сергія Лозниці ми побачимо перших. 13 історій, що перетікають одна в одну — найогидніші, найабсурдніші прояви русифікації, з якими ви точно стикалися в Україні. За кожним епізодом ховається реальна історія.
«Зоопарк»
Ірландія, 1941 рік. Засновано на реальних подіях.
Зоопарк Джорджа Холла — чудове місце, де звірі знають лише любов і турботу. Проте на початку Другої світової війни влада наказує вбити всіх небезпечих тварин, і слоненятко Бастер, улюбленць родини Холл, опиняється під загрозою. Як його врятувати? Син Джорда Том і його шкільні друзі вже придумали план.
Закритий показ
Наближається час ікс: у суботу в нас на черзі новий онлайн-показ. Однак цього разу все буде дещо по-іншому. Детальніше? Розповімо в електронному листі. У нас є Ваша пошта, якщо Ви вже реєструвалися хоч на один із попередніх показів. Якщо ж ні — заповніть анкету тут, а ми напишемо Вам, що це тут відбувається.
DZIDZIOFILM: короткий метр
Незрячі українці й українки вперше змогли переглянути короткометражні фільми «Лист до Миколая», «Ангели чудяться», «Я їду до мами» та «Марсік». Спеціальним гостем події буде Михайло Хома (DZIDZIO). Долучаться також представники Державного агентства України з питань кіно, Підкомітету у сфері кінематографу та реклами, Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України.
Сучасне мистецтво
у відеороликах
У рамках проекту «Музей без стін» Британська Рада представила десятки короткометражних фільмів, за допомогою яких митці й мистикині всього світу висловили найглибинніші переживання чи поділилися історіями власного життя. Подекуди ідеї ховаються за образами, які нелегко зрозуміти; перетворюються на справжній експеримент із уявою. Ми підготували звукоописи до шести з цих відео, а Ваше завдання — зловити хвилю чистого натхнення та відправити фантазію у далекий політ.
«Невидимий батальйон»
«Невидимий батальйон» — перший документальний фільм про наших військовослужбовиць на Сході. Історії шістьох українок, що добровільно долучилися до бойових дій, створюють панораму становища жінки у Збройних Силах. За словами продюсерки Марії Берлінської, стрічка покликана:
1. Задокументувати сучасну історію.
2. Зруйнувати гендерні стереотипи у військовій сфері.
3. Нагадати світові, що в Україні триває не громадянська війна, а війна з російським агресором.
«Сафо: кохання без меж»
Початок ХХ ст. Красуня Сафо та її чоловік Філ вирішують провести медовий місяць на мальовничому острові Лесбос. Проте ідилію закоханих несподівано порушує Хелена — загадкова донька місцевого професора археології, яка, як і давньогрецька поетеса Сафо, проповідує кохання між жінками. Помалу стосунки Сафо та Хелени виходять за рамки дружніх, і відпустка набирає несподіваних обертів...